• Prey

    ★★★★★

  • They/Them

    ★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • The Princess

    ★½

  • Lightyear

    ★★

  • Ms. Marvel

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Interceptor

    ½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Men

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★½

  • Firestarter

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • All the Old Knives

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • Morbius

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • The Wonderful Spring of Mickey Mouse

    ★★★½

  • The Bubble

    ★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★½

  • Kimi

    ★★½

  • Against the Ice

    ★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★½

  • Moonfall

    ★½

  • Master

  • Scream

    ★★★

  • The King's Daughter

    ★★

  • The King's Man

    ★★½

  • 1883

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • Dexter: New Blood

    ★★★★

  • Red Notice

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ½

  • Antlers

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Aileen Wuornos: American Boogeywoman