• Beware! The Vanishing Family

  • Luca

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Vaccines: A Measured Response

  • The Phantom of the Highland Park Ebell

    ★★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Anti-Tape

  • The Ballerina

    ★★★★

  • Us Again

    ★★★★

  • Daddy’s Boy

  • Bad Day

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Long Toast

  • Are You Scared: The Holiday Special

  • Unspeakable

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Prison Nights

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Rebecca

    ★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Emmanuel's Feast

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Coming Home

  • Host

  • Hamilton

    ★★★★

  • Home Movie: The Princess Bride

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • The Rental

    ★★½

  • Blood Brother

  • Jimmy O. Yang: Good Deal

    ★★★½

  • In the Shadow of the Pines

    ★★★★

  • Smiling Friends

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Underwater

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • KEEPING THE BAND

    ★★★

  • Woman Dress

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Fall

    ★★★½

  • I Am Skylar

    ★★★½

  • Bye Bye Body

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • When the Children Left

    ★½

  • Rustic Oracle

    ★★★½

  • Pick

    ★★★★

  • Tall Girl

  • Antigone

    ★★½

  • Thirsty

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★