DrBeesMD has logged 19 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Killer Bean Forever

Killer Bean Forever

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Endless

Endless

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kill Bill: The Whole Bloody Affair

Kill Bill: The Whole Bloody Affair

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Full Force

Full Force

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry