Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
Edit this entry  
24
Sitcom

Sitcom

1998
×
Edit this entry  
22
Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

2022
×
Edit this entry  
22
Perdida

Perdida

2009
×
Edit this entry  
21
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
Edit this entry  
20
Cyber Hell: Exposing an Internet Horror

Cyber Hell: Exposing an Internet Horror

2022
×
Edit this entry  
18
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
Edit this entry  
16
Reprise

Reprise

2006
×
Edit this entry  
14
Armed to the Teeth

Armed to the Teeth

2018
×
Edit this entry  
13
Ambulance

Ambulance

2022
×
Edit this entry  
12
Irreversible

Irreversible

2002
×
Edit this entry  
11
Kika

Kika

1993
×
Edit this entry  
10
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
Edit this entry  
09
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
Edit this entry  
06
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
Read prior review Edit this entry  
05
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
Read prior review Edit this entry  
04
The Wasps Are Here

The Wasps Are Here

1978
×
Edit this entry  
03
Four Roads

Four Roads

2021
×
Edit this entry  
02
Tempestad

Tempestad

2016
×
Edit this entry  
01
Zodiac

Zodiac

2007
×
Edit this entry  
30
Jerichow

Jerichow

2008
×
Edit this entry  
29
Black Emanuelle

Black Emanuelle

1975
×
Edit this entry  
28
Yella

Yella

2007
×
Edit this entry  
27
Emanuelle Around the World

Emanuelle Around the World

1977
×
Edit this entry  
26
The State I Am In

The State I Am In

2000
×
Edit this entry  
25
Queen Margot

Queen Margot

1994
×
Edit this entry  
24
Güeros

Güeros

2014
×
Edit this entry  
23
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
Edit this entry  
22
The Batman

The Batman

2022
×
Read prior review Edit this entry  
21
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★½
Edit this entry  
19
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Barbara

Barbara

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Project X

Project X

2012
×
★★★
Edit this entry  
13
The Last Circus

The Last Circus

2010
×
★★
Edit this entry  
13
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Headhunters

Headhunters

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Cuatro paredes

Cuatro paredes

2021
×
Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Three Deaths of Marisela Escobedo

The Three Deaths of Marisela Escobedo

2020
×
Edit this entry  
07
Albert Nobbs

Albert Nobbs

2011
×
★★
Edit this entry  
06
She's Funny That Way

She's Funny That Way

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
In Order of Disappearance

In Order of Disappearance

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Those That, at a Distance, Resemble Another

Those That, at a Distance, Resemble Another

2019
×
Edit this entry  
04
Black Pond

Black Pond

2018
×
Edit this entry  
02
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Charulata

Charulata

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Read My Lips

Read My Lips

2001
×
★★★★
Edit this entry