Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The People We Hate at the Wedding

The People We Hate at the Wedding

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Zen – Grogu and Dust Bunnies

Zen – Grogu and Dust Bunnies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
LEGO Star Wars Summer Vacation

LEGO Star Wars Summer Vacation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Redline

Redline

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Who Is Harry Nilsson (And Why Is Everybody Talkin' About Him?)

Who Is Harry Nilsson (And Why Is Everybody Talkin' About Him?)

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lewis Black: Black to the Future

Lewis Black: Black to the Future

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tom Petty, Somewhere You Feel Free

Tom Petty, Somewhere You Feel Free

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Murder Bury Win

Murder Bury Win

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Undergods

Undergods

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
View from the Top

View from the Top

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Network

Network

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Infinite

Infinite

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Woman in Motion

Woman in Motion

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Treasure Island

Treasure Island

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
200 Motels

200 Motels

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Story of the Faithful Wookiee

The Story of the Faithful Wookiee

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ewoks: The Battle for Endor

Ewoks: The Battle for Endor

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Ewok Adventure

The Ewok Adventure

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It's Arbor Day, Charlie Brown

It's Arbor Day, Charlie Brown

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
It's the Easter Beagle, Charlie Brown

It's the Easter Beagle, Charlie Brown

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry