Devin has logged 24 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tusk

Tusk

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wicked City

Wicked City

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry