DrDoof has logged 24 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rambo

Rambo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Trixxer

The Trixxer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Buddy goes West

Buddy goes West

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry