Sort by

DrDoof has logged 187 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Very Excellent Mr. Dundee

The Very Excellent Mr. Dundee

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Mädels vom Immenhof

Die Mädels vom Immenhof

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love Hard

Love Hard

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Spessart Inn

The Spessart Inn

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Support Your Local Sheriff!

Support Your Local Sheriff!

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tom Petty, Somewhere You Feel Free

Tom Petty, Somewhere You Feel Free

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rock and Roll's Greatest Failure: Otway the Movie

Rock and Roll's Greatest Failure: Otway the Movie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bandits

Bandits

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Jason X

Jason X

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kill, Baby... Kill!

Kill, Baby... Kill!

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Yummy

Yummy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
23

23

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry