RSS feed for DrDrakeRamoray
  • Extraction

    ★★

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • A Thief's Daughter

    ★★★★

  • The Endless Trench

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • While at War

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • Madre

    ★★★

  • Eye for an Eye

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • The August Virgin

    ★★★★

  • Daughter

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Memorable

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • The Traitor

    ★★★★

  • Fire Will Come

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Years and Years

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★

  • Walk Run Cha-Cha

    ★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Get Her... If You Can

    ★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Love Beats

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★★½