• No Time to Die

    ★★★

  • Dune

    ★★

  • He's All That

  • Gunpowder Milkshake

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Godmothered

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Rebecca

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Limbo

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Host

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Desperados

  • Feel the Beat

    ★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • Onward

    ★★★

  • The Rhythm Section

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Lupin III: The First

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Charlie's Angels

  • Come be Creepy with Us

  • The Fall

    ★★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spiral

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

  • Men in Black: International

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Plus One

    ★★

  • After Midnight

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Someone Great

    ★★

  • Missing Link

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★