Trish has logged 96 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Creed

Creed

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Prophet

A Prophet

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Death of

The Death of "Superman Lives": What Happened?

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Escort

The Escort

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
Stung

Stung

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Editor

The Editor

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bloodsucking Bastards

Bloodsucking Bastards

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Run, Hide, Die

Run, Hide, Die

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Holmes

Mr. Holmes

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Self/less

Self/less

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lazarus Effect

The Lazarus Effect

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
Project Almanac

Project Almanac

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Advantageous

Advantageous

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tig

Tig

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unfinished Business

Unfinished Business

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Strangerland

Strangerland

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Burying the Ex

Burying the Ex

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kidnapping Mr. Heineken

Kidnapping Mr. Heineken

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lava

Lava

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry