RSS feed for dreamerl337
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Edit this entry  
15
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★½
Edit this entry  
11
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★½
Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Edit this entry  
21
Split

Split

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★
Edit this entry  
13
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
02
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★½
Edit this entry  
18
Bao

Bao

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
11
X2

X2

2003
×
★★★
Edit this entry  
09
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
08
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
Edit this entry  
08
Batman

Batman

1989
×
★★★
Edit this entry  
07
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Edit this entry  
06
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
02
300

300

2006
×
★★★
Edit this entry  
30
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Exam

Exam

2009
×
★★★
Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Edit this entry  
22
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Edit this entry  
17
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★½
Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry