RSS feed for Dreamwarrior
  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Fantasy Island

    ½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Cats

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★

  • Pilgrim

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★½

  • Kill Chain

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • VFW

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Medias Res

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★½

  • The Quiet One

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Domino

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • The Intruder

    ★★★

  • Come to Daddy

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • What Men Want

  • Cold Pursuit

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Luce

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★½

  • Hail Satan?

    ★★½

  • Serenity

    ★★

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Welcome to Marwen

    ★★★

  • Vice

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★