Drenched has logged 320 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Trial of Joan of Arc

The Trial of Joan of Arc

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Passing

The Passing

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Frontier

The Frontier

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scary Movie

Scary Movie

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sex, Drugs & Bicycles

Sex, Drugs & Bicycles

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Wind

The Wind

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Raw Force

Raw Force

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Starhops

Starhops

1978
×
Read the review Edit this entry  
23
Splitz

Splitz

1984
×
Read the review Edit this entry  
21
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harbinger Down

Harbinger Down

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rumpelstiltskin

Rumpelstiltskin

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Claw

Claw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Abominable

Abominable

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hallucinations

Hallucinations

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lone Wolf

Lone Wolf

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Demon of Paradise

Demon of Paradise

1987
×
Read the review Edit this entry  
09
Neon Maniacs

Neon Maniacs

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Curse of the Puppet Master

Curse of the Puppet Master

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mind Killer

Mind Killer

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Auntie Lee's Meat Pies

Auntie Lee's Meat Pies

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Prospect

Prospect

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zombie Nightmare

Zombie Nightmare

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
FleshEater

FleshEater

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Yeti: The Giant of the 20th Century

Yeti: The Giant of the 20th Century

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gaia

Gaia

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Babysitter Must Die

Babysitter Must Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stalker

Stalker

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Seance

Seance

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Brain

The Brain

1988
×
Read the review Edit this entry  
06
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Thing

The Thing

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry