Sort by

Drew has logged 108 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
True Lies

True Lies

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mosul

Mosul

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Prospect

Prospect

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
07
OSS 117: Lost in Rio

OSS 117: Lost in Rio

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
OSS 117: Cairo, Nest of Spies

OSS 117: Cairo, Nest of Spies

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
First Love

First Love

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Project Power

Project Power

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
'71

'71

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Midway

Midway

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Outpost

The Outpost

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
7500

7500

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lost Bullet

Lost Bullet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry