drew93 has logged 509 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Juice

Juice

1992
×
★★★★
Edit this entry  
30
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frownland

Frownland

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Report

The Report

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
★★★★
Edit this entry  
27
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Pawnbroker

The Pawnbroker

1964
×
★★★½
Edit this entry  
26
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
24
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★½
Edit this entry  
23
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Deadly Prey

Deadly Prey

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The New Kids

The New Kids

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kenny & Company

Kenny & Company

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncaged

Uncaged

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Just Another Girl on the I.R.T.

Just Another Girl on the I.R.T.

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Red Road

Red Road

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
No Place Like Home

No Place Like Home

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Breaking Point

The Breaking Point

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★
Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Read the review Edit this entry  
11
Jackson County Jail

Jackson County Jail

1976
×
★★★
Edit this entry  
11
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Van Nuys Blvd.

Van Nuys Blvd.

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nowhere to Hide

Nowhere to Hide

1999
×
★★★
Edit this entry  
28
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry