Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Bill Burr: Live at Red Rocks

Bill Burr: Live at Red Rocks

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read prior review Edit this entry  
29
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★
Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Old School

Old School

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
6 Days to Air: The Making of South Park

6 Days to Air: The Making of South Park

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alice In Chains: MTV Unplugged

Alice In Chains: MTV Unplugged

1996
×
★★★★
Edit this entry  
18
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★
Edit this entry  
16
Blade II

Blade II

2002
×
★★½
Edit this entry  
16
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Blade

Blade

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dirty Daddy: The Bob Saget Tribute

Dirty Daddy: The Bob Saget Tribute

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
Edit this entry  
12
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry