Drew has logged 90 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Holes

Holes

2003
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★½
Edit this entry  
08
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Rescuers Down Under

The Rescuers Down Under

1990
×
★★★
Edit this entry  
09
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★
Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Still Believe

I Still Believe

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★
Edit this entry  
01
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Waking Sleeping Beauty

Waking Sleeping Beauty

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★
Edit this entry  
16
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★
Edit this entry  
19
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry