• Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Mount Adams

    ★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • 30 for 30: The Bunny & the GOAT

    ★★½

  • A Simple Smash and Bash Job Gone Wrong

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Monster Pets: A Hotel Transylvania Short

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • South Park Vaccination Special

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Sir! What Are Your Orders?

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Coming Out

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★★★

  • Hair-Girl

  • Smiling Friends

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Shirley

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Trio

    ★★★★½

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Chao in Space

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Helluva Boss

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Hazbin Hotel

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Natural History Museum

    ★★★½

  • Cargies

    ★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • I'M GOING TO BE FAMOUS

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★