Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Arguing the World

Arguing the World

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Way We Were

The Way We Were

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Evolution

Evolution

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Twerker

The Twerker

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Transcending Duality

Transcending Duality

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Rocky is Dead

Rocky is Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Come and Learn with Pibby!

Come and Learn with Pibby!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Next Stop, Greenwich Village

Next Stop, Greenwich Village

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
Read the review Edit this entry  
26
Avalon

Avalon

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gentleman's Agreement

Gentleman's Agreement

1947
×
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kool-Aid Man in Second Life

Kool-Aid Man in Second Life

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
We Are Sasquatch

We Are Sasquatch

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Society

Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Uncle Moses

Uncle Moses

1932
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hester Street

Hester Street

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Space Mutiny

Space Mutiny

1988
×
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Forbidden Zone

Forbidden Zone

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Stairs

The Stairs

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry