Drew has logged 203 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Donkey's Christmas Shrektacular

Donkey's Christmas Shrektacular

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Olive, the Other Reindeer

Olive, the Other Reindeer

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prep & Landing: Naughty vs. Nice

Prep & Landing: Naughty vs. Nice

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kung Fu Jungle

Kung Fu Jungle

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Justice League

Justice League

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Buying the War

Buying the War

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
They Live

They Live

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Argo

Argo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Killing Us Softly 4: Advertising's Image Of Women

Killing Us Softly 4: Advertising's Image Of Women

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Side by Side

Side by Side

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider

Spider

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brüno

Brüno

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frontline: Generation Like

Frontline: Generation Like

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry