Drew has logged 26 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Validation

Validation

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Affections

Affections

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Happy Holidays

Happy Holidays

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Morning Walk

Morning Walk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mulberry Bush

The Mulberry Bush

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
120 Seconds to Get Elected

120 Seconds to Get Elected

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
People Are Becoming Clouds

People Are Becoming Clouds

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Crush

The Crush

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Woman in Stall

Woman in Stall

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inhumans: The First Chapter

Inhumans: The First Chapter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tides of the Heart

Tides of the Heart

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Swingers

Swingers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Russian Roulette

Russian Roulette

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Actor Seeks Role

Actor Seeks Role

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Marvel One-Shot: Item 47

Marvel One-Shot: Item 47

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Marvel One-Shot: The Consultant

Marvel One-Shot: The Consultant

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry