Sort by
  • Plane

    ★★★

  • Call Me Miss Cleo

    ★½

  • The Final Rose

  • TÁR

    ★★★★

  • Trainwreck: Woodstock '99

  • The Sea Beast

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Crimes of the Future

  • Aftersun

    ★★½

  • The Deep End

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Captive Audience: A Real American Horror Story

  • Metal Lords

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Father Stu

    ★★½

  • The Dark Side of a Hollywood Icon

  • The Batman

    ★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Jackass Forever

  • Meet Me in the Bathroom

    ★★★

  • Nothing Compares

  • The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • Mixtape

    ★★★½

  • Licorice Pizza

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

  • Midnight Mass

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Belfast

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Hallelujah: Leonard Cohen, A Journey, A Song

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Old

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • The Savior for Sale

  • Moxie

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • A California Christmas

    ½

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

  • Dear Christmas

  • Nomadland

    ★★★½

  • Enemies of the State

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Beastie Boys Story

  • Sisters with Transistors

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • Faith Based

    ★★

  • Goldman v Silverman

  • 1917

  • Dark Waters

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • The Laundromat

    ★★