• Host

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • The Grudge

    ★★½

  • Black Christmas

    ★★★

  • Don't Run

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Z

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Mercy Black

    ★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Girl on the Third Floor

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • We Summon the Darkness

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★½

  • The Prodigy

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Mara

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Our House

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Family Blood

    ★★★

  • Don’t Leave Home

    ★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • The Open House

    ★★½

  • The Babysitter

    ★★★½

  • Truth or Dare

    ★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • The Lodgers

    ★★½

  • The Ritual

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Veronica

    ★★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • My Friend Dahmer

    ★★★½

  • Power Rangers

    ★★★½

  • Rings

    ★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★½

  • Don't Kill It

    ★★★½

  • Blair Witch

    ★★★½

  • Lights Out

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Holidays

    ★★★