Sort by
  • Infinity Pool

    ★★★

  • Shortcomings

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Polite Society

  • Aliens Abducted My Parents and Now I Feel Kinda Left Out

  • Sometimes I Think About Dying

  • Babylon

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

  • The Viewing

    ★★★★½

  • Lot 36

    ★★

  • Hellraiser

    ★★★★

  • Sins of Our Mother

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • Bros

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★★

  • Of an Age

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • The Flying Sailor

  • Angelheaded Hipster: The Songs of Marc Bolan & T. Rex

  • God's Time

    ★★★

  • Petit mal

    ★★★½

  • Corner Office

    ★★★

  • The Integrity of Joseph Chambers

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

  • Fire Island

    ★★★★

  • Le Pupille

  • Close

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Ice Merchants

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • The Killers - Notes From A Quiet Town

  • My Year of Dicks

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Deadstream

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Cryo

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Taurus

    ★★½

  • Am I Ok?

    ★★★

  • Girl Picture

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Nothing Compares

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½