Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Le Pupille

Le Pupille

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Ice Merchants

Ice Merchants

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
The Flying Sailor

The Flying Sailor

2022
×
Edit this entry  
11
An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

2022
×
Edit this entry  
11
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
Edit this entry  
11
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Of an Age

Of an Age

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
Edit this entry  
20
Tokyo Cowboy

Tokyo Cowboy

×
Read the review Edit this entry  
19
Close

Close

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sometimes I Think About Dying

Sometimes I Think About Dying

2023
×
Edit this entry  
24
Shortcomings

Shortcomings

2023
×
Edit this entry  
22
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
Polite Society

Polite Society

2023
×
Edit this entry  
20
Aliens Abducted My Parents and Now I Feel Kinda Left Out

Aliens Abducted My Parents and Now I Feel Kinda Left Out

2023
×
Read the review Edit this entry  
12
EverAfter

EverAfter

1998
×
Edit this entry  
07
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
About Time

About Time

2013
×
Edit this entry  
05
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★
Edit this entry  
01
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Babylon

Babylon

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mixed Nuts

Mixed Nuts

1994
×
Edit this entry  
22
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★
Edit this entry  
12
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry