RSS feed for Nick

Nick has logged 27 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Demon Wind

Demon Wind

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Edit this entry  
25
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Madman

Madman

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pieces

Pieces

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Q

Q

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Society

Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Edit this entry  
01
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry