• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • J.R. “Bob” Dobbs and The Church of the SubGenius

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

    ★★★

  • Black Panther

  • Sorry to Bother You

  • Bright

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • Logan Lucky

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Spider-Man: Homecoming

  • Twin Peaks: The Return

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Logan

  • Doctor Who: The Return of Doctor Mysterio

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Moana

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • Batman: The Killing Joke

    ★★½

  • Ghostbusters

    ★★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

  • For the Love of Spock

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Justice League vs. Teen Titans

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Terminator Genisys

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★★½

  • Kung Fury

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★