• Yellow Fever: The Rise and Fall of the Giallo

    ★★★½

  • Kedi

    ★★★★

  • Zero Days

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★½

  • The Monkey King 2

    ★★★★½

  • Surprise

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Spectre

    ★★★★½

  • The Last Witch Hunter

    ★★★

  • Hell House LLC

    ★★★★

  • Tremors 5: Bloodlines

    ★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★★

  • Chronicles of the Ghostly Tribe

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★★

  • Mifune: The Last Samurai

    ★★★½

  • Lego DC Comics Super Heroes: Justice League Attack of the Legion of Doom!

    ★★★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★★

  • Karel Zeman: Adventurer in Film

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Bāhubali: The Beginning

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Mr. Holmes

    ★★★½

  • Eaten Alive! The Rise and Fall of the Italian Cannibal Film

    ★★★½

  • Kung Fury

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★½

  • Wolf Warrior

    ★★★★

  • Assassination Classroom

    ★★★★

  • Zhongkui: Snow Girl and the Dark Crystal

    ★★★★

  • Jupiter Ascending

    ★★★★★

  • LEGO DC Comics Super Heroes: Justice League vs. Bizarro League

    ★★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • World of Tomorrow

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★½

  • Seventh Son

    ★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★★½

  • Rise of the Legend

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • From Caligari to Hitler: German Cinema in the Age of the Masses

    ★★★★½

  • X Moor

    ★★½

  • Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

    ★★★★

  • Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • Maleficent

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★★

  • Godzilla

    ★★★★★

  • The Search for General Tso

    ★★★

  • The Color Out of Space

    ★★★

  • Exists

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★½

  • Forbidden Empire

    ★★★½

  • I, Frankenstein

    ★½

  • The Raid 2

    ★★★★½

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★

  • The Monkey King

    ★★★½

  • Halloween Hell

    ★½

  • Lights Out

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★★★

  • 47 Ronin

    ★★★

  • The Four 2

    ★★★½

  • Thor: The Dark World

    ★★★★★

  • The Fox Lover

    ★★★

  • Conjoined

    ★★★

  • Young Detective Dee: Rise of the Sea Dragon

    ★★★★½

  • Why Don't You Play in Hell?

    ★★★★½

  • Space Pirate Captain Harlock

    ★★★★

  • Riddick

    ★★★

  • Jodorowsky's Dune

    ★★★★

  • The Last Flight of the Champion

    ★★½