• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Guest House

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Scoob!

  • The Outsider

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Gifted

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★★

  • War Dogs

    ★★★★★

  • The Night Of

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • Sicario

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Slow West

    ★★

  • American Sniper

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • Chef

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Gravity

  • About Time

    ★★★★½