abe has logged 201 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Columbus

Columbus

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Billy Star

Billy Star

2017
×
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Square

The Square

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Landline

Landline

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Menashe

Menashe

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Patton Oswalt: Annihilation

Patton Oswalt: Annihilation

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Made

American Made

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
Edit this entry  
19
First They Killed My Father

First They Killed My Father

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry