abe has logged 19 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Baywatch

Baywatch

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Snatched

Snatched

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Nature of Language

The Nature of Language

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry