• The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Host

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Hollywood

    ★★★★½

  • Dangerous Lies

    ★★

  • Defending Jacob

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Night Clerk

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Gold Digger

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Countdown

    ★★½

  • Travelooper

    ★★★★★

  • Endings, Beginnings

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Turma da Mônica: Laços

    ★★★★★

  • Anna

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Breakthrough

    ★½

  • In the Time It Takes to Get There

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★★

  • The Report

    ★★★★

  • Serenity

    ★★★

  • Time Freak

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Malevolent

    ★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Greta

    ★★★★★

  • Outlaw King

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Killer Twin

    ★★½

  • Leading Lady Parts

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Terminal

    ★★★★★

  • Candy Jar

    ★★★★★

  • All About Nina

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Peter Rabbit

    ★★★★½

  • Ophelia

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Flatliners

    ★★½

  • I'm Not Here

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Everything, Everything

    ★★★