larissa. has logged 110 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wanted

Wanted

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Man Who Copied

The Man Who Copied

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Breakthrough

Breakthrough

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Countdown

Countdown

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gold Digger

Gold Digger

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Sister's Obsession

A Sister's Obsession

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Man

Little Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shack

The Shack

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Passing Bells

The Passing Bells

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dorian Gray

Dorian Gray

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Travelooper

Travelooper

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Race

Race

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Beauty Inside

The Beauty Inside

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

Alvin and the Chipmunks: The Road Chip

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anna

Anna

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry