• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★★

  • The House of Flowers: The Movie

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Tokyo Revengers

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Crime Scene

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Horimiya

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • You've Got This

    ★★★

  • Vanguard

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Night Shifts

  • Given

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

    ½

  • Host

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★★★

  • Peninsula

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • #Alive

    ★★

  • Sweat

    ★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★

  • Franco Escamilla: RPM

    ★★★★

  • The Skywalker Legacy

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Carmen Sandiego: To Steal or Not to Steal

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★