Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Wotakoi: Love is Hard for Otaku

Wotakoi: Love is Hard for Otaku

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
2012

2012

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
01
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wolf Girl & Black Prince

Wolf Girl & Black Prince

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth

Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Evangelion: Death (True)²

Evangelion: Death (True)²

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Blue Spring Ride

Blue Spring Ride

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Attack on Titan: Chronicle

Attack on Titan: Chronicle

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Colombiana

Colombiana

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inferno

Inferno

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Attack on Titan: The Roar of Awakening

Attack on Titan: The Roar of Awakening

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
What If

What If

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Edit this entry  
10
Attack on Titan: Wings of Freedom

Attack on Titan: Wings of Freedom

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow

Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Manches Frida

No Manches Frida

2016
×
★★
Edit this entry  
03
You've Got This

You've Got This

2020
×
★★★
Edit this entry