Sort by

Nathan has logged 26 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Prey

Prey

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Beast Must Die

The Beast Must Die

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wolf

Wolf

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Satan's Slave

Satan's Slave

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dementia 13

Dementia 13

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
White Zombie

White Zombie

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wraith

The Wraith

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry