Evan has logged 425 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The World Is Full of Secrets

The World Is Full of Secrets

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Waterloo

Waterloo

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hard to Be a God

Hard to Be a God

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Crazy Family

The Crazy Family

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hard to Be a God

Hard to Be a God

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Santa and the Ice Cream Bunny

Santa and the Ice Cream Bunny

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
An American Carol

An American Carol

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
An American Carol

An American Carol

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nutcracker: The Untold Story

The Nutcracker: The Untold Story

2010
×
Read the review Edit this entry  
19
Death and the Compass

Death and the Compass

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Perfect Lives

Perfect Lives

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Test

The Test

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
12
12/12/12

12/12/12

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
12
11/11/11

11/11/11

×
½
Read the review Edit this entry  
12
14.3 Seconds

14.3 Seconds

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Just For The Record: Conversations With And About

Just For The Record: Conversations With And About "Blue" Gene Tyranny

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Death and the Compass

Death and the Compass

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Caché

Caché

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Speaking Parts

Speaking Parts

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Return of the Dinosaurs

Return of the Dinosaurs

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Spartan

Spartan

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Jandek: Rudyard's

Jandek: Rudyard's

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Clockwork

Clockwork

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
House of Games

House of Games

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Homicide

Homicide

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ronin

Ronin

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
House of Games

House of Games

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Winged Beetle

The Winged Beetle

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love and a Bullet

Love and a Bullet

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The First Movie on the Internet: Volume F

The First Movie on the Internet: Volume F

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
JFK

JFK

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Damnation

Damnation

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The 6th Day

The 6th Day

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry