• The Gray Man

    ★★½

  • Persuasion

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★★

  • The Princess

    ★★½

  • Jerry & Marge Go Large

    ★★½

  • Spiderhead

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★½

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★½

  • Ambulance

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • The House

    ★★★★½

  • Death to 2021

    ★½

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Back to the Outback

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Operation Mincemeat

    ★★★★½

  • Red Notice

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Yara

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Maid

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Belfast

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★½

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Untold: Caitlyn Jenner

    ★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★