• Avatar 5

    ½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★★★

  • The House

    ★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • The King's Man

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Cryptoland

    ½

  • Encanto

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Midnight Mass

    ★★½

  • My Little Pony: A New Generation

  • Squid Game

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Old Henry

    ★★★

  • Malignant

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

    ★½

  • Jungle Cruise

  • Fear Street: 1666

  • Dr. Death

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

    ½

  • Fear Street: 1994

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Cruella

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Arlo the Alligator Boy

  • Bad Trip

  • Nobody

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Mr. Boop #217

  • News of the World

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • OPAL

    ★★★★

  • Cadaver

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

  • Vampires vs. the Bronx

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • Hamilton

    ½

  • Scoob!

  • The Willoughbys

  • Smiling Friends

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Hazbin Hotel

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★½

  • Toy Story 4

  • Aladdin

  • Chernobyl

    ★★★★½