• Malignant

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • In the Earth

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Crickets

    ★★★½

  • Sungazer

    ★★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Surrender

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Cans Without Labels

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Ant Head

    ★★

  • In Fabric

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Possum

    ★★★★

  • Knife+Heart

    ★★★★

  • Apocalypse After

    ★★★★

  • Braid

    ★★★★

  • Violence Voyager

    ★★★★

  • Luz

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★½

  • Hanagatami

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Sauce

  • The Wild Boys

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Islands

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

  • Elle Fanning's Fan Fantasy

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • November

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Columbus

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Mulchtown

    ★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Wailing

    ★★★★½

  • This House Has People in It

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Sing Street

    ★★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Jem and the Holograms

  • Dancin' - It's On!

    ½

  • Evolution

    ★★★★

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★★

  • Kaili Blues

    ★★★★

  • Black Mass of the Nazi Sex Wizard

    ½