Sort by

pey has logged 112 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Ballet Now

Ballet Now

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
mother!

mother!

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Year of Spectacular Men

The Year of Spectacular Men

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dancer

Dancer

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Outcasts

The Outcasts

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bajirao Mastani

Bajirao Mastani

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Cinderella Story: Once Upon a Song

A Cinderella Story: Once Upon a Song

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
F*&% the Prom

F*&% the Prom

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Superstar

Superstar

1999
×
Read the review Edit this entry  
25
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
½
Read the review Edit this entry