Peter has logged 19 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
No Blade of Grass

No Blade of Grass

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eli

Eli

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Peupleute

Peupleute

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Not About Us

Not About Us

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
Riot

Riot

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Turning Point

The Turning Point

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
Edit this entry  
16
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Furnace of the Birds

Furnace of the Birds

2019
×
Edit this entry  
14
My Home

My Home

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Demon Seed

Demon Seed

1977
×
★★★½
Edit this entry  
08
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Westworld

Westworld

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry