• Jurassic World Dominion

    ★★

  • The Northman

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The House

    ★★★★½

  • Fireheart

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Luca

  • Cruella

    ★★★

  • We Broke Up

    ★★

  • Falas da Terra

  • Nobody

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Strawberry Mansion

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Just Another Christmas

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★

  • The Jinkx & DeLa Holiday Special

    ★★★½

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

  • Happiest Season

    ★★★½

  • My First Summer

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Playdurizm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Murder Bury Win

    ★★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Rent-A-Pal

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Barbie: Princess Adventure

    ★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Work It

  • The Secret Garden

    ★½

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★★

  • The Half of It

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • All the Bright Places

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • History of the Occult

    ★★★★½

  • Cats

    ★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Trixie Mattel: Skinny Legend

    ★★★★

  • The Queens

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • K-12