RSS feed for drpritch

drpritch has logged 28 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Far from the Madding Crowd

Far from the Madding Crowd

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
John Wick

John Wick

2014
×
★★
Edit this entry  
30
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
01
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★
Edit this entry  
22
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
The Shining

The Shining

1980
×
★★★
Edit this entry  
25
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★
Edit this entry  
10
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★
Edit this entry