Sort by

Gwen has logged 555 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991
×
★★★
Edit this entry  
16
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★
Edit this entry  
15
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
A Man for All Seasons

A Man for All Seasons

1966
×
★★★
Edit this entry  
14
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Stoker

Stoker

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Edit this entry  
10
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★½
Edit this entry  
09
Lifeboat

Lifeboat

1944
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Golden Compass

The Golden Compass

2007
×
★★
Edit this entry  
09
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Edit this entry  
08
Roxanne

Roxanne

1987
×
Edit this entry  
08
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★½
Edit this entry  
06
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★
Edit this entry  
03
Gummo

Gummo

1997
×
★★½
Edit this entry  
02
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
The Witch in the Window

The Witch in the Window

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
About Time

About Time

2013
×
★★
Edit this entry  
28
Redline

Redline

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Bud Greenspan Presents Vancouver 2010: Stories of Olympic Glory

Bud Greenspan Presents Vancouver 2010: Stories of Olympic Glory

2011
×
★★½
Edit this entry  
27
King Kong Escapes

King Kong Escapes

1967
×
Edit this entry  
26
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
Edit this entry  
26
The Meg

The Meg

2018
×
½
Edit this entry  
25
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Edit this entry  
24
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★½
Edit this entry  
23
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
½
Edit this entry  
20
Fletch

Fletch

1985
×
★★½
Edit this entry  
19
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★½
Edit this entry  
18
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
Edit this entry  
17
Matilda

Matilda

1996
×
★★★
Edit this entry  
16
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★
Edit this entry  
15
Tag

Tag

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★½
Edit this entry  
14
Glen or Glenda

Glen or Glenda

1953
×
½
Edit this entry  
13
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★
Edit this entry  
12
Ouija

Ouija

2014
×
Edit this entry  
10
The Buddy Holly Story

The Buddy Holly Story

1978
×
★★
Edit this entry  
09
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★
Edit this entry  
08
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★½
Edit this entry