• Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • A Hero

    ★★★★½

  • Titane

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Clouds

    ★★★★

  • Little Fish

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★