Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inu-oh

Inu-oh

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Lu Over the Wall

Lu Over the Wall

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mind Game

Mind Game

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
1941

1941

1979
×
Read the review Edit this entry  
14
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
War Horse

War Horse

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hook

Hook

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Australia

Australia

2008
×
Read the review Edit this entry  
11
Uncle Yanco

Uncle Yanco

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Amblin'

Amblin'

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
Edit this entry  
30
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
After Yang

After Yang

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Keanu

Keanu

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Marmaduke

Marmaduke

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paws of Fury: The Legend of Hank

Paws of Fury: The Legend of Hank

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Minions

Minions

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry