Sort by

Isabelle has logged 305 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
News of the World

News of the World

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Welcome to Chechnya

Welcome to Chechnya

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hollywood Shuffle

Hollywood Shuffle

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Coming Out

Coming Out

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Puparia

Puparia

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Puparia

Puparia

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Trump Card

Trump Card

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
02
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
My Spy

My Spy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rescue Dog

Rescue Dog

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry