Sort by

Isabelle has logged 156 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Minions

Minions

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Phantom of the Open

The Phantom of the Open

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Strictly Ballroom

Strictly Ballroom

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brian and Charles

Brian and Charles

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Home Team

Home Team

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Montana Story

Montana Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vortex

Vortex

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hatching

Hatching

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The SpongeBob Musical: Live on Stage!

The SpongeBob Musical: Live on Stage!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tyler Perry's A Madea Homecoming

Tyler Perry's A Madea Homecoming

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dual

Dual

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Father Stu

Father Stu

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Aline

Aline

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Bubble

The Bubble

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry